Przejdź do treści
11°CPowietrze: bardzo dobre Ina: 73 cm bez zmian sobota, 24 października 2026 · imieniny: Rafała, Marcina wschód 07:43 · zachód 17:44
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 4 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 3157, 3193 i 3193-A)

22.10.2026 18:33, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 128

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawki nr 2-3 oraz 5-6

Za głosowało 10 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
10 2,3%
Przeciw
247 56,7%
Wstrzymało się
179 41,1%
Nie głosowało
24

Procenty liczone od 436 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Stargard

Przeciw 8

Wstrzymali się 4

Posłowie związani z miastem Stargard

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3157, 3193, 3193-A

projekt dotyczy uporządkowania zasad zatrudniania i wynagradzania personelu medycznego przez m.in.: wprowadzenie maksymalnych stawek godzinowych i miesięcznych wynagrodzeń za świadczenia finansowane przez NFZ, ograniczenie możliwości zawierania umów za pośrednictwem spółek czy spółdzielni...

Sprawozdawca: Marta Golbik

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Marta GolbikKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Wczoraj Komisja Zdrowia rozpatrzyła poprawki zgłoszone w czasie drugiego czytania. Zostało zgłoszonych 29 poprawek. Komisja...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156014808
PiS147101379
Rozwój Plus4000391
PSL-Trzecia Droga3203101
Lewica2102001
Konfederacja1601501
Centrum1511301
Polska 20501501401
niezrzeszeni73310
Demokracja Bezpośrednia41120
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30201

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 24.10.2026 16:05; głosowanie pobrane: 22.10.2026 18:36